Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 5933090



*

nr 593 3090


WATERCOLOUR

signed, Olofsborg, Finland, 18x37,


signerad, Olofsborg, Finland, 18x37


Estimate:

100

Sold:

SEK 1100

Auction date:

Monday August 10 2009
at 19:57:31


  • Bid history
Time Bidder Bid
9/8 21:53:24 1      200 kr
9/8 22:31:20 2      450 kr
10/8 13:19:12 3      300 kr
10/8 13:20:15 3      400 kr
10/8 13:20:59 3      500 kr
10/8 15:08:00 2      750 kr
10/8 15:23:12 3      600 kr
10/8 15:24:03 3      700 kr
10/8 15:25:51 3      800 kr
10/8 16:28:45 2      1.000 kr
10/8 19:52:31 4      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olofsborg vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr