KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16481017
nr 1648 1017
Oszkar Nagy
(1893-1965), Ungern
Oljemålning, Stadsmotiv. Signerad. Olja på pannå, 48x68 cm, yttermått inklusive ram: 61x81 cm
Kondition: skadad duk
Oszkar Nagy, ungersk bildkonstnär född 1893, död 1965.
Utrop:
18.000 kr
Såld:
15.000 kr
måndag 7 oktober 2024
kl 18:03:46
7/10 17:58:46