KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9557011
*
nr 955 7011
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), motivet: 19x25
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 april 2015
kl 20:08:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/4 19:23:03
1
250 kr
15/4 07:12:28
2
200 kr
15/4 07:12:28
1
250 kr (Budbetjänt)
16/4 15:19:48
3
500 kr
19/4 13:37:41
4
400 kr
19/4 13:37:41
3
450 kr (Budbetjänt)
19/4 13:38:19
4
500 kr
19/4 13:38:19
3
500 kr (Budbetjänt)
20/4 17:49:53
5
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14
-
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22
-
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32
-
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40
-
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 955 7011
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), motivet: 19x25
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 april 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/4 19:23:03 | 1 | 250 kr |
15/4 07:12:28 | 2 | 200 kr |
15/4 07:12:28 | 1 | 250 kr (Budbetjänt) |
16/4 15:19:48 | 3 | 500 kr |
19/4 13:37:41 | 4 | 400 kr |
19/4 13:37:41 | 3 | 450 kr (Budbetjänt) |
19/4 13:38:19 | 4 | 500 kr |
19/4 13:38:19 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
20/4 17:49:53 | 5 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
1014 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. 1897. Signerad m..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:14 -
1011 Etsning
Anders Zorn (1860-1920), Sverige. Signerad, "Lavar..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:22 -
9295 Etsning
BertilBull Hedlund, Gårdsmotiv. Signerad. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:42
-
9350 Etsningar
2 st, Julio Zapata (f. 1932), Spanien. Modeller, y..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:32 -
9325 Färgetsning
Lennart Rosensohn (1918-1994), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:40 -
9330 Färgetsningar
2 st, Louis Nitka (f. 1940), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:02