ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12198094
*
nr 1219 8094
Spegel
1800-tal, 92x62
Utrop:
700 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 november 2018
kl 18:39:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
20/11 08:51:35
1
300 kr
26/11 12:37:56
2
Vinnande bud
26/11 17:38:20
3
400 kr
26/11 17:38:20
2
450 kr (Budbetjänt)
26/11 17:38:30
3
500 kr
26/11 17:38:30
2
600 kr (Budbetjänt)
26/11 18:16:44
4
800 kr
26/11 18:16:44
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1219 8094
Spegel
1800-tal, 92x62
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 26 november 2018 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 20/11 08:51:35 | 1 | 300 kr |
| 26/11 12:37:56 | 2 | Vinnande bud |
| 26/11 17:38:20 | 3 | 400 kr |
| 26/11 17:38:20 | 2 | 450 kr (Budbetjänt) |
| 26/11 17:38:30 | 3 | 500 kr |
| 26/11 17:38:30 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 26/11 18:16:44 | 4 | 800 kr |
| 26/11 18:16:44 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



