KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 6561663
*
nr 656 1663
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Gustaf V, 24 x 10
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 september 2010
kl 19:34:19
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/9 15:58:21
1
1.000 kr
11/9 16:31:35
2
800 kr
13/9 19:20:57
2
Vinnande bud
13/9 19:23:44
1
1.500 kr
13/9 19:25:31
1
1.800 kr
13/9 19:26:04
1
2.000 kr
13/9 19:29:19
1
2.500 kr
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik gustaf v kung kungar kungligt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47
*
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
Läs mer om Axel Fridell
nr 656 1663
Axel Fridell
(1894-1935), Sverige
Etsning, Axel Fridell (1894-1935), Gustaf V, 24 x 10
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk målare och grafiker,
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 2.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 september 2010 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/9 15:58:21 | 1 | 1.000 kr |
| 11/9 16:31:35 | 2 | 800 kr |
| 13/9 19:20:57 | 2 | Vinnande bud |
| 13/9 19:23:44 | 1 | 1.500 kr |
| 13/9 19:25:31 | 1 | 1.800 kr |
| 13/9 19:26:04 | 1 | 2.000 kr |
| 13/9 19:29:19 | 1 | 2.500 kr |
- Konstnär/Designer
Axel Fridell
Axel Fridell, född 1894 i Falun, död 1935 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och grafiker,Läs mer om Axel Fridell
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: axel fridell etsning etsningar grafik gustaf v kung kungar kungligt svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
19 jan kl 20:47



