KONST / Litografier / Färglitografi 16292135
nr 1629 2135
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Signerad, numrerad 166/360. Färglitografi, bildmått: 39x47cm, yttermått inklusive ram: 53x60cm
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 17 juni 2024
kl 20:02:50
500 kr
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson