KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11564071
nr 1156 4071
Wladyslaw Popielarczyk
(1925-1987), Polen
Blandteknik, Signerad och daterad 1963, Komposition, 20x29 cm
Wladyslaw Popielarczyk, polsk bildkonstnär född 1925, död 1987.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 22 januari 2018
kl 19:16:05
100 kr
150 kr
200 kr
300 kr
Wladyslaw Popielarczyk
Läs mer om Wladyslaw Popielarczyk