SILVER & METAL / Silver / Bägare 5107208
nr 510 7208
Bägare
Lenght: ()
Silver, 1901, med inskription, höjd: 22 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]
Withdrawn
Monday February 25 2008
at 17:33:36
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver