LIGHTING / Candlesticks & Candelabras / Skål + ljusstakar 8336248
*
nr 833 6248
Skål + ljusstakar
3 pcs, Gefle,
3 delar, Gefle
Estimate:
300
Auction date:
Monday June 10 2013
at 19:26:09
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake skål svensk keramik svenska keramiker
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:19
-
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:18
-
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:57
-
7061 CANDLESTICKS
2 pcs, Kosta Boda, Kjell Engman (b. 1946), Sweden...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:33
-
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:50
-
7127 CANDLESTICKS
one pair, Orrefors Glassworks, Sweden, Carat. Lena..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:25
*
Skål + ljusstakar
nr 833 6248
Skål + ljusstakar
3 pcs, Gefle,
3 delar, Gefle
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Auction date: |
Monday June 10 2013 |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gefle ljusstakar ljusstake skål svensk keramik svenska keramiker
-
6702 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:19 -
6701 WALL SCOUNCES
one pair, "Törne", Ikeas 1700-talsserie, 1990-tal...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:18 -
7078 CANDELABRA
Italy. Height: 63 cm,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:57
-
7061 CANDLESTICKS
2 pcs, Kosta Boda, Kjell Engman (b. 1946), Sweden...//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:33 -
7018 CANDLESTICKS
3 pcs, brass. Height: 22-32,
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:50 -
7127 CANDLESTICKS
one pair, Orrefors Glassworks, Sweden, Carat. Lena..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:25



