GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 15033161
nr 1503 3161
Karl Lindeberg
(1877-1931), Sverige
Vas, Överfång med slipad dekor av blomster rosa mot matterat glas. Signerad undertill Kosta K Lindeberg 103 samt Kosta på livet. Höjd: 30,5 cm
Kondition: flera stora fotnagg
Karl Lindeberg, svensk glaskonstnär och etsare, född 1877, död 1931.
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.400 kr
måndag 21 november 2022
kl 19:58:59
2.000 kr
2.200 kr
Karl Lindeberg
Läs mer om Karl Lindeberg