KONST / Litografier / Färglitografi 13732012
nr 1373 2012
Einar Jolin
(1890-1976), Sverige
Färglitografi, Signerad, numrerad 5/360, Stockholm. Motivet: 36x56 cm
Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
2.000 kr
måndag 18 januari 2021
kl 19:29:13
1.500 kr
1.200 kr
1.300 kr (Budbetjänt)
1.500 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.700 kr
1.700 kr
1.700 kr (Budbetjänt)
1.900 kr
1.900 kr
1.900 kr (Budbetjänt)
18 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm