KONST / Litografier / Färglitografi 9895233
*
nr 989 5233
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Berta Hansson (1910-1994), 79/360, Kossor, motivet: 41x52
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 oktober 2015
kl 20:23:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/10 09:29:28
1
600 kr
24/10 00:04:20
2
600 kr
24/10 00:04:20
1
600 kr (Budbetjänt)
24/10 00:04:39
2
700 kr
26/10 20:13:05
3
800 kr
26/10 20:14:05
3
800 kr
26/10 20:15:46
1
Vinnande bud
26/10 20:18:35
3
1.000 kr
26/10 20:18:35
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson färglitografi grafik kossor litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31
-
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43
-
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32
-
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47
-
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12
*
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Berta Hansson
nr 989 5233
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Färglitografi, Berta Hansson (1910-1994), 79/360, Kossor, motivet: 41x52
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 oktober 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/10 09:29:28 | 1 | 600 kr |
24/10 00:04:20 | 2 | 600 kr |
24/10 00:04:20 | 1 | 600 kr (Budbetjänt) |
24/10 00:04:39 | 2 | 700 kr |
26/10 20:13:05 | 3 | 800 kr |
26/10 20:14:05 | 3 | 800 kr |
26/10 20:15:46 | 1 | Vinnande bud |
26/10 20:18:35 | 3 | 1.000 kr |
26/10 20:18:35 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Berta Hansson
Berta Hansson, svensk mÃ¥lare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.Läs mer om Berta Hansson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: berta hansson färglitografi grafik kossor litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6441 Färglitografi
2 st, Bengt Olov Abrahamsson (1924-1989), Sverige...//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 19:31 -
1012 Färglitografi
Antoni TÃ pies (1923-2012), Spanien. "7 Novembre". ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:43 -
6209 Färglitografi
Antonio Segui (1934-2022). Signerad, numrerad 26/9..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:18
-
6283 Färglitografi
Bengt Eriksson, "Narkissos". Signerad. Färglitogra..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:32 -
5020 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 20:47 -
6411 Färglitografi
Bert Håge Häverö (1932-2014). Signerad, numrerad 3..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
1 juli kl 18:12