KONST / Litografier / Litografier 15812061
nr 1581 2061
Hans Viksten
(1926-1987), Sverige
Litografier, 5 st, Signerade, 200-upplaga, oramade lösa blad. Bladets mått: 44x63 cm
Kondition: en med fuktskada
Hans Viksten, svensk målare född 1926, död 1987.
måndag 27 november 2023
kl 18:44:56