Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MÖBLER / Soffor / Pigtittare 3934589



*

nr 393 4589


Pigtittare

KJ, höjd: 42


Utrop:

300 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 23 januari 2006
kl 16:00:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/1 11:54:32 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel soffor spegel
  • 7105 Soffa
    Howardmodell. Längd: 210 ca
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 18:57
  • 6462 Soffa
    Illum Wikkelsö för A. Mikael Laursen & Søn, Århus,..//
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 20:50
  • 5354 Soffa
    Torill Slettvoll. Längd: 155 cm
     

    Auktionen avslutas
    om en vecka
    19 jan kl 19:01




Ladda ner broschyr