KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15883058

nr 1588 3058

Brita Hansson

(1918-1979), Sverige

Etsning, "Grekiska dansare". Signerad. Bildmått: 20x24,5, yttermått inklusive ram: 38x42 cm

Brita Hansson, svensk målare född i Göteborg 1918, död 1979.

Utrop:

700 kr

Såld:

300 kr

måndag 18 december 2023
kl 19:12:18

18/12 12:07:48 1      Vinnande bud

Brita Hansson

Läs mer om Brita Hansson