KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 15883058
nr 1588 3058
Brita Hansson
(1918-1979), Sverige
Etsning, "Grekiska dansare". Signerad. Bildmått: 20x24,5, yttermått inklusive ram: 38x42 cm
Brita Hansson, svensk målare född i Göteborg 1918, död 1979.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 18 december 2023
kl 19:12:18
18/12 12:07:48
Brita Hansson
Läs mer om Brita Hansson