KONST / Litografier / Färglitografi 7325213
*
nr 732 5213
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Färglitografi , Curt Sjöberg (1911-1987), Trosa Torg, 207/360, motivets mått: 38x47
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 december 2011
kl 17:59:35
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/12 14:07:03
1
150 kr
13/12 16:31:00
2
250 kr
18/12 08:46:39
3
300 kr
19/12 09:32:03
4
350 kr
19/12 17:54:36
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad trosa torg
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43
-
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12
-
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38
*
Curt Sjöberg
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
nr 732 5213
Curt Sjöberg
(1911-1987), Sverige
Färglitografi , Curt Sjöberg (1911-1987), Trosa Torg, 207/360, motivets mått: 38x47
Curt Sjöberg, svensk bildkonstnär född 1911, död 1987.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 december 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/12 14:07:03 | 1 | 150 kr |
| 13/12 16:31:00 | 2 | 250 kr |
| 18/12 08:46:39 | 3 | 300 kr |
| 19/12 09:32:03 | 4 | 350 kr |
| 19/12 17:54:36 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt sjöberg färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad trosa torg
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:43 -
7081 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:12 -
7082 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 18:13
-
7063 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
26 jan kl 19:38



