Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  FURNITURE / Tables / Serving table 9614077



*

nr 961 4077


SERVING TABLE

Illums Boligshus, Köpenhamn, Danmark, teak, längd: 77 cm, djup: 52 cm, höjd: 65 cm,


Illums Boligshus, Köpenhamn, Danmark, teak, längd: 77 cm, djup: 52 cm, höjd: 65 cm


Estimate:

1500

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday May 11 2015
at 19:21:50


  • Bid history
Time Bidder Bid
11/5 14:15:10 1      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • May 11

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: barvagn danmark dansk danskt drinkvagn europa illums boligshus köpenhamn norden serveringsvagn skandinavien skandinaviskt teak tevagn
  • 6769 BENCH
    Torbjørn Afdal, "Krobo", Bruksbo, Mellemstrand, No..//
    Present: SEK 3000

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:50
  • 6044 Barbord
    "Venus", Johanson Design, Markaryd, kromad pelarfo..//
    Present: SEK 600

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:45
  • 6703 Brevklämma
    i form av en anka, England, London. Length: 14cm. ..//
    Present: SEK 1600

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:17
  • 6615 TEA TABLE
    19th century, stained birch. Diameter: 83 cm, heig..//
    Present: SEK 500

    Auction ends
    today
    12 jan at 19:58
  • 6073 LAMP TABLE
    butlers tray table. Diameter: 65 cm, height: 47 cm,
     

    Auction ends
    today
    12 jan at 20:05
  • 6633 LAMP TABLE
    one pair, pine wood, märkta KJW. Length: 54 cm, wi..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    today
    12 jan at 18:04




Ladda ner broschyr