GLASS & CERAMICS / Porcelain and Pottery / Mocca cups 9109576

nr 910 9576

MOCCA CUPS

Rosenthal, maria, wear, damages.

Rosenthal, maria

Condition: slitage, skador

300

SEK 150

Monday September 8 2014
at 19:51:23

8/9 11:50:46 1      100 kr
8/9 17:52:26 2      Vinnande bud

Marianne Westman (f. 1928)
Keramiker, formgivare och mönstertecknare. Anställd på Rörstrand 1950-1971.
Rosenthal
Rosenthal är en tysk porslinsfabrik, grundad 1879 av Philipp Rosenthal.
Tilgman Keramik