ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14256454
*
nr 1425 6454
Spegel
130x50cm
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2021
kl 19:49:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/10 16:42:41
1
100 kr
13/10 22:52:54
2
350 kr
17/10 17:29:11
3
500 kr
17/10 17:37:27
2
500 kr
17/10 17:37:27
3
500 kr (Budbetjänt)
17/10 17:38:17
2
600 kr
18/10 11:10:48
4
700 kr
18/10 11:47:47
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1425 6454
Spegel
130x50cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 13/10 16:42:41 | 1 | 100 kr |
| 13/10 22:52:54 | 2 | 350 kr |
| 17/10 17:29:11 | 3 | 500 kr |
| 17/10 17:37:27 | 2 | 500 kr |
| 17/10 17:37:27 | 3 | 500 kr (Budbetjänt) |
| 17/10 17:38:17 | 2 | 600 kr |
| 18/10 11:10:48 | 4 | 700 kr |
| 18/10 11:47:47 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



