ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9298663
*
nr 929 8663
Spegel
Förgylld, höjd: 58 cm, bredd: 67 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 december 2014
kl 19:17:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/12 15:04:55
1
100 kr
7/12 08:56:19
2
150 kr
7/12 17:47:56
3
200 kr
8/12 12:20:03
4
250 kr
8/12 16:59:08
5
400 kr
8/12 17:32:56
6
500 kr
8/12 17:33:33
6
600 kr
8/12 19:03:36
7
500 kr
8/12 19:03:36
6
600 kr (Budbetjänt)
8/12 19:06:50
7
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30
-
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 929 8663
Spegel
Förgylld, höjd: 58 cm, bredd: 67 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 700 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 december 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/12 15:04:55 | 1 | 100 kr |
| 7/12 08:56:19 | 2 | 150 kr |
| 7/12 17:47:56 | 3 | 200 kr |
| 8/12 12:20:03 | 4 | 250 kr |
| 8/12 16:59:08 | 5 | 400 kr |
| 8/12 17:32:56 | 6 | 500 kr |
| 8/12 17:33:33 | 6 | 600 kr |
| 8/12 19:03:36 | 7 | 500 kr |
| 8/12 19:03:36 | 6 | 600 kr (Budbetjänt) |
| 8/12 19:06:50 | 7 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviansk stil. Bronserad. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 18:30 -
6668 Spegel
Rokokostil, bronsead, ca 96x55 cm
Auktionen avslutas
imorgon
19 jan kl 19:54



