Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Bordslampor / Bordslampfot 10741387



*

nr 1074 1387


Bordslampfot

Keramik


Kondition: signerad

Utrop:

500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 12 december 2016
kl 20:17:46



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordslampa bordslampfot bordslampfötter bordslampor keramik
  • 6022 Bordslampa
    Imariedekor, porslin. Höjd: 31 cm
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    12 jan kl 20:59
  • 6491 Bordslampa
    mässing. Diameter: 44 cm, höjd: 55 cm
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    12 jan kl 18:45
  • 6086 Bordslampa
    med plåtskärm, England. Höjd: 77 cm
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    12 jan kl 18:29




Ladda ner broschyr