ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14132085
*
nr 1413 2085
Spegel
Teak, 99x47cm
Utrop:
800 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 23 augusti 2021
kl 18:42:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
21/8 13:44:15
1
100 kr
21/8 22:24:56
2
150 kr
22/8 20:19:56
3
Vinnande bud
- Tema
23 aug
Retro
På Tema Retro har vi samlat konst och design från 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm Kåge ...
Läs mer om Retro
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17
-
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58
-
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02
*
Spegel
Läs mer om Retro
nr 1413 2085
Spegel
Teak, 99x47cm
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 23 augusti 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
21/8 13:44:15 | 1 | 100 kr |
21/8 22:24:56 | 2 | 150 kr |
22/8 20:19:56 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
23 aug
Retro
PÃ¥ Tema Retro har vi samlat konst och design frÃ¥n 50/60-talet av formgivare och konstnärer som Tore Ahlsén, Hertha Bengtson, Berndt Friberg, Kerstin Hörlin-Holmquist, Hans-Agne Jakobsson, Wilhelm KÃ¥ge ...Läs mer om Retro
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:05 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:17 -
3251 Spegel
1920-tal, 117x51 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:54
-
3134 Spegel
Gustaviansk stil, 133x60 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:14 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:58 -
3456 Spegeltrymå
1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:02