Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Fat 4856445



*

nr 485 6445


Fat

3 st, Kina, (lagningar)


Utrop:

100 kr

Såld:

200 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 september 2007
kl 16:24:14


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
12/9 21:47:46 1      100 kr
14/9 20:31:59 2      150 kr
16/9 15:01:37 3      Vinnande bud


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: asiatisk asien fat keramik kina kinesisk kinesiskt lagningar
  • 7043 Askfat
    Stig Lindberg (1916-1982), Sverige. Domino, Gustav..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:47
  • 6066 Fat
    + skålar, 6 delar, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 20:13
  • 6539 Fat
    Royal Copenhagen, 1700-tal. 39x31
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    19 jan kl 19:24




Ladda ner broschyr