ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3785700
*
nr 378 5700
Spegel
1920, höjd: 115
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 september 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/9 13:25:02
1
150 kr
17/9 15:52:54
2
200 kr
18/9 22:27:00
3
350 kr
18/9 22:35:58
2
350 kr
19/9 06:42:23
2
Vinnande bud
19/9 13:55:50
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:16
-
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:24
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 378 5700
Spegel
1920, höjd: 115
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 september 2005 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/9 13:25:02 | 1 | 150 kr |
| 17/9 15:52:54 | 2 | 200 kr |
| 18/9 22:27:00 | 3 | 350 kr |
| 18/9 22:35:58 | 2 | 350 kr |
| 19/9 06:42:23 | 2 | Vinnande bud |
| 19/9 13:55:50 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:16 -
6794 Spegel
1920-tal, 106x51 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:39
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 19:13 -
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 20:24 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:23



