GLAS OCH KERAMIK / Konstglas / Spegel 16417226
*
nr 1641 7226
Spegel
+ figurin, fågel, Murano, Italien. Diameter: 13 längd: 11 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 september 2024
kl 19:48:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/9 21:58:25
1
100 kr
5/9 22:23:39
2
150 kr
7/9 21:36:41
3
200 kr
9/9 13:04:23
4
250 kr
9/9 19:42:37
2
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 1641 7226
Spegel
+ figurin, fågel, Murano, Italien. Diameter: 13 längd: 11 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 september 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/9 21:58:25 | 1 | 100 kr |
| 5/9 22:23:39 | 2 | 150 kr |
| 7/9 21:36:41 | 3 | 200 kr |
| 9/9 13:04:23 | 4 | 250 kr |
| 9/9 19:42:37 | 2 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.



