GLAS OCH KERAMIK / Glas / Vas 9658451

nr 965 8451

Simon Gate

(1883-1945), Sverige

Vas, Simon Gate (1883-1945), 30-tal, höjd: 15 cm

Kondition: nagg

Simon Gate, född 1883, död 1945, svensk glaskonstnär, målare och formgivare.

Utrop:

600 kr

Såld:

350 kr

måndag 1 juni 2015
kl 19:54:35

1/6 08:12:36 1      300 kr
1/6 17:03:04 2      Vinnande bud

Simon Gate

Läs mer om Simon Gate