KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage 17354021
nr 1735 4021
Henck Wognum
(1935-1991), Sverige
Collage, "Bildfälla". Signerad, daterad -78. Yttermått inklusive ram: 32x22 cm
Henricus (Henck) Wognum, nederländsk-svensk målare född i Amsterdam 1935, död 1991 i Stockholm.
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 27 oktober 2025
kl 19:56:16
300 kr
350 kr
500 kr
500 kr
500 kr (Budbetjänt)
Henck Wognum
Läs mer om Henck Wognum