KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage 17354021

nr 1735 4021

Henck Wognum

(1935-1991), Sverige

Collage, "Bildfälla". Signerad, daterad -78. Yttermått inklusive ram: 32x22 cm

Henricus (Henck) Wognum, nederländsk-svensk målare född i Amsterdam 1935, död 1991 i Stockholm.

Utrop:

700 kr

Såld:

600 kr

måndag 27 oktober 2025
kl 19:56:16

Henck Wognum

Läs mer om Henck Wognum