ART / Frames / Ram 5016443
*
nr 501 6443
Ram
Lenght: ()
förgylld, 97x81
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1700
Auction date:
Monday December 17 2007
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
14/12 14:32:15
1
1.000 kr
16/12 14:21:47
2
Vinnande bud
17/12 15:58:55
3
1.200 kr
17/12 15:59:42
3
1.400 kr
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:47
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:01
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:20
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13
-
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:24
*
Ram
nr 501 6443
Ram
Lenght: ()
förgylld, 97x81
| Estimate: | 1500 |
|---|---|
| Sold: | SEK 1700 |
| Auction date: |
Monday December 17 2007 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 14/12 14:32:15 | 1 | 1.000 kr |
| 16/12 14:21:47 | 2 | Vinnande bud |
| 17/12 15:58:55 | 3 | 1.200 kr |
| 17/12 15:59:42 | 3 | 1.400 kr |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:47 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:01 -
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Present: SEK 100
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:55
-
6436 ETCHING
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 18:20 -
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
this Monday
19 jan at 20:13 -
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
this Monday
19 jan at 19:24



