ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16364210
*
nr 1636 4210
Spegel
1800-tals ram, yttermått inklusive ram: 49x55 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 19 augusti 2024
kl 18:10:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/8 19:29:38
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Spegel
nr 1636 4210
Spegel
1800-tals ram, yttermått inklusive ram: 49x55 cm
| Utrop: | 600 kr |
|---|---|
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 19 augusti 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/8 19:29:38 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



