KONST / Litografier / Färglitografi 17298158

nr 1729 8158

Einar Jolin

(1890-1976), Sverige

Signerad, numrerad 213/360, stilleben. Färglitografi, bildmått: 56x47 cm, yttermått inklusive ram: 76x65 cm

Einar Jolin, född 1890 i Stockholm, död 1976. Svensk målare.

Utrop:

800 kr

Såld:

700 kr

måndag 6 oktober 2025
kl 19:53:05

Einar Jolin

Läs mer om Einar Jolin