KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 16302032

nr 1630 2032

Veronica Leo

(f. 1935), Sverige

"Snöflickan, ur sagan, Sången om lyckan fågel". Signerad, daterad -71. Akvarell, bildmått: 28x43 cm, yttermått inklusive ram: 48x61 cm

Kondition: saknar glas

Veronica Leo-Hongell, finlandssvensk bildkonstnär född i Helsingfors 1935.

Utrop:

500 kr

måndag 1 juli 2024
kl 18:39:30

Veronica Leo

Läs mer om Veronica Leo