Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 13464003



*

nr 1346 4003


Robert Kitchen

(1950-2009), USA


Robert Kitchen (1950-2009), USA. Composition. Signed. Unframed. Sheet: ca 106x75 cm. Subject: 79, 5x53, 5 cm,


WATERCOLOUR, Komposition. Signerad. Oramat löst blad. Bladets mått: ca 106x75 cm. Motivet: 79,5x53,5 cm


Robert Kitchen, american artist born 1950, dead 2009.

Estimate:

2000

Sold:

SEK 1000

Auction date:

Monday September 7 2020
at 20:58:54


  • Bid history
Time Bidder Bid
7/9 20:52:41 1      Vinnande bud



  • Artist/Designer

Robert Kitchen

Robert Kitchen, american artist born 1950, dead 2009.

Read more about Robert Kitchen
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller amerika amerikansk komposition oramat löst blad robert kitchen usa vattenfärg
  • 8033 WATERCOLOUR
    Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 18:29
  • 8070 MIXED MEDIA
    4 pcs, Ã…ke Wilhelm Andersson (1922-1988), Sweden. ..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:33
  • 8063 COLLAGE
    Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
     

    Auction ends
    this Monday
    26 jan at 20:20




Ladda ner broschyr