ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolour 14046010

nr 1404 6010

WATERCOLOUR

Nils Nilsson. Signed, dated 18, flowers, 20x45, outer dimensions including frame: 35x59, watercolour,

Nils Nilsson. Signerad, daterad 18, Blomster, 20x45, yttermått inklusive ram: 35x59, akvarell

Yes

SEK 150

Monday June 21 2021
at 18:06:03

10/6 20:01:52 1      100 kr
21/6 18:01:03 2      Vinnande bud

Nils Nilsson Skum (1872–1951)
Svensk konstnör. Föddes 1872 i en tältkåta på Ciuruduottar.