KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 11176007

nr 1117 6007

Lars Norrman

(1915-1979), Sverige

Akvarell, Lars Norrman (1915-1979), Båt, 14x23 cm. Proveniens Kapten Bengtsson - Galleri Bengtsson, Stockholm

Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.

Utrop:

600 kr

Såld:

500 kr

måndag 3 juli 2017
kl 19:13:36

  • Tema
  • 3 jul

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman

Lars Norrman

Läs mer om Lars Norrman