GLASS & CERAMICS / Art Glass / Vase 15595168

nr 1559 5168

VASE

+ två skålar, 3 pcs, including Erika Lagerbielke, "Confetti", Orrefors Glassworks, Sweden. Signerad och dated -86. Height: 13-17 cm,

+ två skålar, 3 delar, bland annat Erika Lagerbielke, "Confetti", Orrefors. Signerad och daterad -86. Höjd: 13-17 cm

SEK 200

Monday August 28 2023
at 20:17:31

Orrefors glasbruk
Glasbruk anlagt i Småland 1898.