Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 17409278



*

nr 1740 9278


Vas

+ kanna, 2 delar, Keramik / porslin. Höjd: 34-41 cm


Kondition: slitage

Utrop:

300 kr

Såld:

100 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 november 2025
kl 20:08:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
17/11 19:32:25 1      Vinnande bud


  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: kanna keramik porslin vas
  • 8235 Glas
    3 st + vas på fat, glas, dekorerat. Höjd: 23-23,5
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:03
  • 8334 Vas
    benmassa. Höjd: 31 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:53
  • 8238 Vas
    Böhmen, glas, guld/vit. Höjd: 21 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:52
  • 8223 Vas
    kristall. Höjd: 30 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:18
  • 8221 Vas
    kristall. Höjd: 42 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 18:17
  • 8335 Vas
    Onyx/metall. Höjd: 30 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    26 jan kl 20:02




Ladda ner broschyr