GLASS & CERAMICS / Ceramics / Vase 5554402
nr 555 4402
VASE
Lenght: ()
D 9/00, signerad, Ewald Dahlskog (1894-1950), BoFajans, Gävle, 1930-tal, lergods, klotform med horisontella terrasser jämnt fördelade över ytan, höjd: 7. 5 cm. Signerad: "ED/Bo, D 9/00 539"
300
SEK 700
Monday December 1 2008
at 16:07:55
300 kr
300 kr
300 kr
300 kr
300 kr
300 kr
300 kr
650 kr
450 kr
600 kr