GLAS OCH KERAMIK / Keramik och porslin / Vas 13899171
nr 1389 9171
Vas
jugend, Röstrand, flintgods. Höjd: 32 cm
Kondition: fotnagg, krackeleringar
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.200 kr
måndag 5 april 2021
kl 18:17:09
1.000 kr
1.100 kr
Jugend
Från tyskans ungdom; I Frankrike blir namnet Art Nouveau; Den nya stilen.