ÖVRIGT / Diverse / Sjöskumspipor 6146008
nr 614 6008
Sjöskumspipor
3 st, Silver/sjöskum/trä, 1800-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
måndag 7 december 2009
kl 17:44:15
1/12 23:20:27
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver