ÖVRIGT / Teknika / Bordstelefoner 8949121
*
nr 894 9121
Bordstelefoner
2 st, Kobra
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:38:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/5 18:39:27
1
200 kr
6/5 21:16:24
2
150 kr
12/5 17:50:25
3
Vinnande bud
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Ericofonen
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordstelefoner kobra tecnica teknika
-
6170 Bordstelefoner
2 st
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
*
Bordstelefoner
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 9121
Bordstelefoner
2 st, Kobra
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/5 18:39:27 | 1 | 200 kr |
6/5 21:16:24 | 2 | 150 kr |
12/5 17:50:25 | 3 | Vinnande bud |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Ericofonen
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bordstelefoner kobra tecnica teknika
-
6170 Bordstelefoner
2 st
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53