ÖVRIGT / Teknika / Telefoner 8941001
*
nr 894 1001
Telefoner
2 st, Ericofon, 1950-tal
Utrop:
300 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 maj 2014
kl 19:54:13
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/2 16:14:51
1
100 kr
17/2 20:04:35
2
150 kr
24/2 19:54:04
3
Vinnande bud
3/3 20:10:14
3
justering av budtak
- Tema
12 maj
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Ericofonen
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cobratelefon ericofon kobratelefon tecnica teknika telefoner
-
6170 Bordstelefoner
2 st
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53
*
Telefoner
Läs mer om 50/60-tal
nr 894 1001
Telefoner
2 st, Ericofon, 1950-tal
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 12 maj 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/2 16:14:51 | 1 | 100 kr |
17/2 20:04:35 | 2 | 150 kr |
24/2 19:54:04 | 3 | Vinnande bud |
3/3 20:10:14 | 3 | justering av budtak |
- Tema
12 maj
50/60-tal
PÃ¥ detta tema har vi samlat vackra och spännande föremÃ¥l frÃ¥n 1950-talet och 1960-talet.Läs mer om 50/60-tal
- Läs mer...
Ericofonen
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
LM Ericsson kom 1954 med en helt ny typ av telefonapparat, Ericofonen, populärt även kallad kobra på grund av sin kobraliknande form.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: cobratelefon ericofon kobratelefon tecnica teknika telefoner
-
6170 Bordstelefoner
2 st
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 19:53