ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 10112258
*
nr 1011 2258
Pigtittare
höjd: 65 cm
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 januari 2016
kl 18:51:42
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/1 19:52:54
1
100 kr
11/1 16:58:28
2
Vinnande bud
11/1 17:00:16
1
200 kr
11/1 17:00:16
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33
-
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:33
-
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7049 Dekorelement
4 delar, trä. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:14
-
7051 Dekorelement
6 delar, trä
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55
*
Pigtittare
Läs om budbetjänten
nr 1011 2258
Pigtittare
höjd: 65 cm
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 januari 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 7/1 19:52:54 | 1 | 100 kr |
| 11/1 16:58:28 | 2 | Vinnande bud |
| 11/1 17:00:16 | 1 | 200 kr |
| 11/1 17:00:16 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
7086 Avspärrningsst..
4 st, Metall. Höjd: 99 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:33 -
7020 Blomkonsoler
9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:33 -
7022 Bokstöd
ett par, 1920-tal. Längd: 13 cm, höjd: 14 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:09
-
7047 Bordstabletter
Firma Svenskt Tenn, Josef Frank (1885-1967), Öster..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7049 Dekorelement
4 delar, trä. Höjd: 18 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:14 -
7051 Dekorelement
6 delar, trä
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:55



