![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 5213455
*
nr 521 3455
Pigtittare
1800-tal, Rotfanér, höjd: 46
Utrop:
100 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 april 2008
kl 17:08:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
23/4 16:30:00
1
150 kr
24/4 09:13:17
2
350 kr
28/4 17:02:33
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel rotfanér spegel trä
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:24
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:53
-
6354 Blomsterbord
koppar / metallben. Bredd: 65 cm, djup: 33 cm, höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:43
-
6357 Cigarettburk
GAB Brons, 1930-tal. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:13
-
6155 Fönster
2 par, (valv), 68x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37
*
Pigtittare
nr 521 3455
Pigtittare
1800-tal, Rotfanér, höjd: 46
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 april 2008 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
23/4 16:30:00 | 1 | 150 kr |
24/4 09:13:17 | 2 | 350 kr |
28/4 17:02:33 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel rotfanér spegel trä
-
6148 Ankare
Järn. Höjd: 105 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:24 -
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:53 -
6354 Blomsterbord
koppar / metallben. Bredd: 65 cm, djup: 33 cm, höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:02
-
6217 Bricka
+ 2 tabletter+ 6 tabletter
Aktuellt bud: 250 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 20:43 -
6357 Cigarettburk
GAB Brons, 1930-tal. Höjd: 6,5 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:13 -
6155 Fönster
2 par, (valv), 68x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
1 juli kl 18:37