SILVER & METAL / Silver / Swedish punch glass 16748080
nr 1674 8080
SWEDISH PUNCH GLASS
8 pcs, silver, invändigt förgyllda, Ceson, weight: 253g,
8 st, silver, invändigt förgyllda, Ceson. Vikt: 253g, längd: 6,5 cm, djup: 8,5 cm, höjd: 4 cm
1800
SEK 1700
Monday January 27 2025
at 19:15:31
24/1 13:46:08
1.600 kr
24/1 21:12:45
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver