FURNITURE / Tables / Pedestal 5497019
nr 549 7019
PEDESTAL
Lenght: ()
Rörstrand ca 1900, dekor ek, blad och skalbaggar, höjd ca 56 cm
Condition: slitage och skador
1000
SEK 700
Monday October 27 2008
at 17:17:14
26/10 06:13:19
Oct 27
TEMA Rörstrand
Rörstrands Porslinsfabrik - Sveriges äldsta konstindustriella företag grundades på Norrmalm i Stockholm 1726.
Read more about TEMA Rörstrand