Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takfotogenlampa 9799236



*

nr 979 9236


Takfotogenlampa

Majolika


Kondition: nagg

Utrop:

1.500 kr

Såld:

400 kr

Sista tid för bud online:

måndag 7 september 2015
kl 18:25:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
1/9 06:51:00 1      100 kr
1/9 18:13:31 2      ledande budet*
4/9 20:04:45 2      200 kr
4/9 21:10:22 2      200 kr
5/9 15:27:09 2      200 kr
7/9 09:34:43 3      200 kr
7/9 09:34:43 2      250 kr (Budbetjänt)
7/9 09:34:56 3      300 kr
7/9 09:34:56 2      350 kr (Budbetjänt)
7/9 09:35:30 3      400 kr
7/9 09:35:30 2      400 kr (budbetjänt)


Läs om budbetjänten

  • Specialauktion
  • Läs mer...
Majolika
Från italienskans maiolica, efter Mallorca. Namnet används i Sverige sedan 1800-talet om mångfärgat dekorerat prydnadskeramik.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotogenlampa fotogenlampor ljuskronor majolika takfotogenlampa takfotogenlampor taklampa taklampor
  • 6676 Ljuskrona
    med prismor, stomme i mässing, åtta ljusarmar. Dia..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:36
  • 6675 Ljuskrona
    med prismor, stomme i vitmetall, nutida. Diameter:..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:23
  • 3244 Ljuskrona
    Prismor. Höjd: 100 ca
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    12 jan kl 19:27




Ladda ner broschyr