KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12496332
nr 1249 6332
Tore Hultcrantz
(1923-1998), Sverige
Oljemålning, Signerad, Landskap. Olja på pannå, 69x48
Tore Hultcrantz, svensk målare och grafiker född 1923, död 1998.
Utrop:
500 kr
måndag 22 april 2019
kl 18:28:43
Tore Hultcrantz
Läs mer om Tore Hultcrantz