KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16606217
nr 1660 6217
Spiros Xenos
(1881-1963), Sverige
Oljemålning, Hamnmotiv. Signerad. Olja på pannå, 54x40 cm, yttermått inklusive ram: 66x53 cm
Spiros Xenos, född i Aten 1881, död i Göteborg 1963, grekisk-svensk målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 november 2024
kl 19:56:28
22/11 09:49:16
22/11 09:56:58
Spiros Xenos
Läs mer om Spiros Xenos