KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15463207
nr 1546 3207
Sigurd Wallin
(1916-1999), Sverige
Oljemålning, Signerad, daterad 55, Motiv från Arild. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm
David Sigurd Wallin, svensk målare född 1916, död 1999.
Utrop:
500 kr
måndag 5 juni 2023
kl 20:29:11