KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15463207

nr 1546 3207

Sigurd Wallin

(1916-1999), Sverige

Oljemålning, Signerad, daterad 55, Motiv från Arild. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 60x70 cm

David Sigurd Wallin, svensk målare född 1916, död 1999.

Utrop:

500 kr

måndag 5 juni 2023
kl 20:29:11

Sigurd Wallin

Läs mer om Sigurd Wallin