KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14738198
*
nr 1473 8198
Pentti Veroma
(1903-1979), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 48. Olja på duk, 49x38, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
Pentti Veroma, finländsk målare född 1903, död 1979.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2022
kl 20:00:36
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/6 23:10:45
1
100 kr
6/6 17:04:01
2
150 kr
6/6 19:19:19
1
200 kr
6/6 19:20:42
2
250 kr
6/6 19:24:56
1
300 kr
6/6 19:55:36
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar pentti veroma
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27
-
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06
-
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05
*
Pentti Veroma
Pentti Veroma, finländsk målare född 1903, död 1979.
nr 1473 8198
Pentti Veroma
(1903-1979), Finland
Oljemålning, Signerad, daterad 48. Olja på duk, 49x38, yttermått inklusive ram: 64x54 cm
Pentti Veroma, finländsk målare född 1903, död 1979.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/6 23:10:45 | 1 | 100 kr |
| 6/6 17:04:01 | 2 | 150 kr |
| 6/6 19:19:19 | 1 | 200 kr |
| 6/6 19:20:42 | 2 | 250 kr |
| 6/6 19:24:56 | 1 | 300 kr |
| 6/6 19:55:36 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: europa europeisk finland norden nordeuropa nordisk olja olja på duk oljemålning oljemålningar pentti veroma
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:20 -
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:22 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:06
-
8075 Oljemålning
Mats HÃ¥dell (f. 1958), Sverige. Signerad, Landskap..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:27 -
7151 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Hu..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:06 -
7149 Oljemålning
Tore Hultcrantz (1923-1998), Sverige. Signerad, Ko..//
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 18:05



